مزایا و معایب سرمایه گذاری در املاک تجاری

02/09/2021 12:09

 

در برررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در املاک تجاری ابتدا به مزایا و سپس به معایب آن میپردازیم اولین مزایای سرمایه گذاری در املاک تجاری این است که در خرید املاک تجاری بر عکس خانه و آپارتمان با گذشت زمان یا به اصطلاح عامیانه سال ساخت ارزش ملک تجاری یا مغازه نه تنها کمتر نمیشود بلکه به دلیل شناخته شدن و محبوبیت بیشتر هم میشود .

یک سری مناطق هستند که پتانسیل بالایی برای پیشرفت در آینده دارند با داشتن هوش اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق میتوان آینده درخشانی را برای خود رقم زد. و چون بازار خرید و فروش املاک تجاری همیشه داغ هست هر زمان که قصد فروش آن را داشته باشید میتوانید به راحتی و در کمترین زمان  مشتری خود را پیدا کنید.

یک سری املاک تجاری هستند که آینده درخشانی دارند و با در نظر گرفتن شرایطی مانند: شرایط زیست محیطی ، چشم انداز منطقه ، محل گذر بودن، نزدیک بودن به سایر مراکز تجاری ، تحقیقات محلی (نه فقط اکتفا کردن به توضیحات مشاور املاک)، در نظر گرفتن ایمنی ساختمان در مقابل حوادث طییعی ، در نظر گرفتن زلزله خیز بودن منطقه، و… با داشتن اندک هوش اقتصادی و با در نظر گرفتن ­

از طریق خرید املاک تجاری و سرمایه گذاری در املاک تجاری میتوان به خرید خانه رسید ولی از طریق خرید خانه نمیتوان به خرید ملک تجاری رسید این خود میتواند یکی دیگر از دلایل سرمایه گذاری در این قسمت باشد.

البته بدیهی است که بی گدار به آب زدن در هر امری میتواند ضررهای زیادی را برای هر شخصی در پی داشته باشد این امر هم مستثنی نیست پس با در نظر گرفتن مواردی که قبل تر بیان شد میتوانیم یک سرمایه گذاری هوشمند و سود آور برای خود داشته باشیم.

اجاره دادن املاک تجاری یا راه اندازی کسب و کار شخصی در ملک تجاری میتواند سود آوری ماه به ماه برای ما داشته باشد با خرید آپارتمان یا خانه نهایتا ما فقط با اجاره دادن آن میتوانیم یک درآمد جزیی (نسبت به ملک تجاری) از آن داشته باشیم که با رونق گرفتن مکانی که ملک تجاری ما در آن قرار دارد ما از هر نظر چه سود آوری چه افزایش قیمت خود ملک میتوانیم پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

معایب سرمایه گذاری در املاک تجاری:

در ادامه این مقاله به معایب سرمایه گذاری در املاک تجاری میپردازیم همانطور که میدانید با شیوع ویروس کرونا تعداد زیادی از کسب کارها رونق خود را از دست دادند و بیشتر مردم با روی آوردن به خرید اینترنتی نیازهای روزانه خود را تهیه میکردند گرچه نمیتوان گفت این شرایط دایمی است ولی برای اشخاصی که با اجاره کردن یک ملک تجاری امید به کسب درآمد و سودآوری داشتند این قضیه تمام نقشه های آنها را نقش برآب کرد. ویروس کرونا ضررهای زیادی را به این صنف وارد کرد البته بسیاری ازافراد همزمان هم فروش حضوری و هم آنلاین را انجام میدادند که این امر تا حدی جبران کننده بسیاری از هزینه ها شد.

اگر بخواهیم یکی از اصلی ترین و مهمترین معایب خرید ملک تجاری را بیان کنیم این است که بسیاری از افراد بدون دانش و علم و تحقیق در این زمینه صرفا با دیدگاه اینکه املاک تجاری نوپا آینده درخشانی دارند در این عرصه وارد میشوند و با خرید ملک در این حوضه نه تنها به سود دلخواه نمیرسند بلکه متضرر خیلی از زیانهای مالی نیز میشوند. میتوان چنین گفت سرمایه گذاری دراملاک تجاری نوپا میتواند در آینده  بسیار سود آور باشد ولی این امر مستلزم دانش علم و بسیاری موارد دیگر است که به تعدادی از آن در بخش محاسن سرمایه گذاری در املاک تجاری اشاره کردیم .

یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری در املاک تجاری این است که با خرید ملک در یک مجتمع یا ساختمان قدیمی یا کم امکانات این امکان وجود دارد که در آینده در نزدیکی همان مکان یک مجتمع تجاری با امکانات بیشتر و چشم انداز متفاوت احداث شود و ملک شما رونق خود را از دست بدهد علی الخصوص اگر ملک شما در محل گذر مشرف به خیابان و مراکز شهر واقع شده باشد این احتمال بسیار بیشتر میشود پس سال ساخت ملک تجاری شاید به اندازه خانه و آپارتمان در قیمت ملک تاثیر نداشته باشد ولی عواملی از این قبیل میتواند کسب و کار شما از رونق بیندازد.

یکی دیگر از معایب خرید ملک تجاری این است که با اشباع شدن ساخت و ساز املاک تجاری قیمت ملک در این حوضه نسبت به خانه و آپارتمان کمترین افزایش قیمت را تجربه کرده است طبق آخرین آمار به ازای هر 8 نفر یک مغازه وجود دارد که این بیشتر از نیاز جامعه است و میتوان چنین پیش بینی کرد افرادی که در حال حاضر مشغول به ساخت و ساز املاک تجاری هستند از آینده خود  احساس رضایت نخواهند  داشت .همچنین  وقتی اقتصاد یک کشور در مرحله رکود و بحران باشد نمیتوان آینده خوبی را برای املاک تجاری و کسب و کارها دید.

در این مقاله سعی شد به تعدادی از مزایا و معایب خرید ملک تجاری بپردازیم خرید ملک تجاری بدون علم و دانش و آگاهی میتواند مارا محتمل ضررهای مالی زیادی کند ولی با اندکی هوش و آگاهی و آینده نگری و مشاوره با افراد متخصص میتواند آینده درخشانی را برای ما به ارمغان بیاورد و آینده مالی مارا تضمین کند پس بی گدار به آب زدن را کنار بگذاریم و در اولین قدم از افراد با تجربه در این امر کمک بگیریم ( نه صرفا مشاورین املاک )

شاید این مطلب را دوست داشته باشید: منطقه آزاد جلفا

 

 

 

 

 

املاک تجاری
مجتمع ریورساید ارس
آخرین دیدگاه ها
ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *